BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszik a Jeremie III elbírálása

2013. május 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Túl sok pályázatot nyújtottak be, ezért csúszik az eredményhirdetés a Jeremie III alapokkal kapcsolatban, az Új Széchenyi kockázati tőkeprogramok közös növekedési alap alprogramja című (GOP-2013-4.3/B kódszámú) pályázaton az eredeti tervhez (május 20.) képest 15 nappal meghosszabbíthatják a nyertes közvetítők kiválasztását − közölte honlapján a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ). A nyertesekről várhatóan június 4-éig döntenek. A mostani lehetőségből kimaradnak a közép-magyarországi régióban dolgozó cégek, ahogy a Jeremie I. és II. programok nyertesei sem indulhatnak a kiíráson. Ezenkívül a hajógyártásban, valamint a szén- és az acéliparban, illetve a pénzügyi ágazatban tevékenykedőket is kizárták a támogatásból. A 12 milliárd forint keretösszeggel − ami a magánforrásokkal együtt elérheti a 17 milliárdot − meghirdetett Közös Növekedési Alap Alprogram elsődlegesen a növekedési életszakaszban lévő, innovatív vállalkozásokat kívánja támogatni. Az NFÜ honlapjára feltöltött dokumentumok szerint az összeget négy alap között, egyenlő arányban osztanák szét.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet