A magyarországi Bosch-csoport eddigi legmagasabb árbevételét érte el 2012-ben, a belső szállításokkal együtt 594 milliárd forintos összeg 17 százalékkal haladja meg a 2011-es értéket, Magyarország GDP-je 2 százalékának felel meg − jelentette be Javier González Pareja, a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatója. A bővülés elsősorban az autóipari tevékenységhez kötődik, a hatvani, miskolci és egri autóipari gyár is az átlag felett bővült tavaly − mondta lapunknak Ficzere Ferenc kommunikációs igazgató.
A cégcsoport tavaly 500 új munkahelyet teremtett itthon, így összesen 8500 főt foglalkoztatnak az itteni Bosch-cégek. A csoport kutatás-fejlesztési (k+f) ráfordításai elérték tavaly a 18 milliárd forintot, ez a 2011-esnél 38 százalékkal magasabb összeget jelent. Pareja szerint a Bosch öt év alatt megkétszerezte a kutatás-fejlesztésre szánt összeget. A k+f területen tavaly ezer főre emelkedett a dolgozók száma, a csoport budapesti fejlesztési központjában 850 fejlesztőmérnök dolgozik, 150-et a vidéki gyárakban alkalmaznak, tavaly 83 olyan szabadalmat nyújtott be a cég, amely magyar mérnököktől származott.
Az elmúlt öt évben jelentős fejlesztéseket hajtott végre a társaság miskolci, hatvani és budapesti egységeiben is, ezek közül a legjelentősebb a budapesti központi bázis fejlesztése, amelynek második üteme idén áprilisban indult, 2015-re a beruházás értéke eléri a 30 milliárd forintot. A csoport tavaly 35 milliárd forintot ruházott be Magyarországon.
| 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | |
| Nettó árbev.* | 315 | 401 | 508 | 594 |
| Forgalom | 109 | 118 | 134 | 133 |
| Munkatársak (fő) | 6000 | 6300 | 8000 | 8500 |
| *belső szállításokkal | ||||
| Forrás: cégközlés |
