BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödével bővült tavaly a Bosch Magyarországon

2013. május 10. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyarországi Bosch-csoport eddigi legmagasabb árbevételét érte el 2012-ben, a belső szállításokkal együtt 594 milliárd forintos összeg 17 százalékkal haladja meg a 2011-es értéket, Magyarország GDP-je 2 százalékának felel meg − jelentette be Javier González Pareja, a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatója. A bővülés elsősorban az autóipari tevékenységhez kötődik, a hatvani, miskolci és egri autóipari gyár is az átlag felett bővült tavaly − mondta lapunknak Ficzere Ferenc kommunikációs igazgató.

A cégcsoport tavaly 500 új munkahelyet teremtett itthon, így összesen 8500 főt foglalkoztatnak az itteni Bosch-cégek. A csoport kutatás-fejlesztési (k+f) ráfordításai elérték tavaly a 18 milliárd forintot, ez a 2011-esnél 38 százalékkal magasabb összeget jelent. Pareja szerint a Bosch öt év alatt megkétszerezte a kutatás-fejlesztésre szánt összeget. A k+f területen tavaly ezer főre emelkedett a dolgozók száma, a csoport budapesti fejlesztési központjában 850 fejlesztőmérnök dolgozik, 150-et a vidéki gyárakban alkalmaznak, tavaly 83 olyan szabadalmat nyújtott be a cég, amely magyar mérnököktől származott.

Az elmúlt öt évben jelentős fejlesztéseket hajtott végre a társaság miskolci, hatvani és budapesti egységeiben is, ezek közül a legjelentősebb a budapesti központi bázis fejlesztése, amelynek második üteme idén áprilisban indult, 2015-re a beruházás értéke eléri a 30 milliárd forintot. A csoport tavaly 35 milliárd forintot ruházott be Magyarországon.

A Bosch-csoport itthoni adatai (milliárd forint)
2009 2010 2011 2012
Nettó árbev.* 315 401 508 594
Forgalom 109 118 134 133
Munkatársak (fő) 6000 6300 8000 8500
*belső szállításokkal
Forrás: cégközlés
Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet