A magyarországi fogyasztók mindössze 38 százaléka vizsgálja meg minden esetben energiaszámláit, 21 százalék viszont soha. A megkérdezettek negyede tudta, hogy mennyi az áram-, illetve földgázfogyasztása, és kisebbségben voltak azok, akik ismerték fogyasztásuk költségeit − derült ki az Energiainfo.hu szakportál megbízásából a Bell Research által készített reprezentatív közvélemény-kutatásból. Általánosságban a közműszolgáltatók esetében a piaci versenyt támogatják a magyarok: a megkérdezettek 46 százaléka hasznosnak tartja, ezzel szemben csak 20 százalék aki károsnak. A közlemény szerint jelentős eltérések figyelhetők meg e kérdésben pártpreferencia szerint. A Fidesz támogatóinak 43, míg a baloldali pártok szavazóinak 65 százaléka ítélte hasznosnak a piaci versenyt a szektorban. A legnagyobb arányban a Jobbik szavazói ellenzik a versenyt az energiaszolgáltatásban, 34 százalékuk tartaná károsnak. Az alacsonyan tartott árak miatt az energiának a háztartási fogyasztók jelentős többsége számára \"nincs értéke\", és ez az energiahatékonyság javításának egyik legfőbb akadálya is − fogalmazott Drucker György, a szakportál vezető elemzője.
