Miután Magyarország még derogációt kapott a villamos erőművek részére kiosztható széndioxid-kibocsátási egységekre, a kiosztás részletszabályait is tartalmazza az a törvénytervezet, amely tegnap jelent meg a kormány honlapján. Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy a megjelölt erőművek 2013-ban egyszeri kibocsátásiegység-allokációban részesüljenek. Az erőműveket a törvény alapján hozott kormányrendelet nevesíti majd, és az határozza meg azt is, hogy milyen képlet alapján kell az úgynevezett számított piaci értéket − ellenértékként − megfizetniük az erőműveknek. A bizottság jóváhagyta azt a két projektet is, amelyre az ellenértékből befolyó összeg fordítható (a mellékelt hatástanulmány szerint a Mavir Zrt. intelligens hálózat, továbbá a Magyar Gáz Tranzit Zrt. magyar−szlovák földgázszállító összekötő vezeték projektje). Az így juttatott finanszírozás Magyarország esetében 56 millió eurót, több mint 16 milliárd forintot jelent. A tervezet szól arról is, hogy a nemzeti vagyonba tartozó kibocsátási egységeket nem a vagyontörvény előírásai szerint kell nyilvántartani, ezek ugyanis vagyoni értékű jogok, amelyeket nem értékben tartanak nyilván.
