A Magyar Export-Import Bank Zrt. (Eximbank) az idén 500 millió dollár értékű kötvénykibocsátást tervez meglévő, kétéves futamidejű, kétmilliárd eurós kötvényprogramjának keretében − mondta Nátrán Roland, a bank vezérigazgatója a Wall Street Journalnek adott interjúban. A bankvezető jelezte: a kötvényeket dollárban vagy euróban bocsátják ki, az időzítést össze kell hangolni az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) és az MFB Zrt. kötvénykibocsátásaival. Az Eximbank a program keretében először 2012 decemberében adott el devizakötvényt, akkor jelentős, 2,2 milliárd dolláros kereslet mellett, a tervezettnél alacsonyabb hozamszinten bocsátott ki 500 millió dollárnyi kötvényt a pénzintézet. Nátrán szerint az Eximbank egyeztetéseket folytat az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD), az Európai Beruházási Bankkal (EIB), illetve kanadai társintézményével. A kínai export-import bankkal meglévő 100 millió eurós hitelkeret futamideje is meghosszabbítható − tette hozzá. Az új forrást elsősorban kivitelre termelő magyar vállalatokhoz helyezik ki, így a bank mérlegfőösszege az év végére 380−400 milliárd forintra nőhet a március végi 270−280 milliárd forintról.
