Megsemmisítette a közbeszerzési döntőbizottság a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. ajánlati felhívását, amelyben a társaság 5 éves futamidőre 800 millió forint fejlesztési hitel felvételét kezdeményezte hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljárással; emellett a döntőbizottság 5 millió forintra bírságolta a társaságot − a határozat a Közbeszerzési Hatóság honlapján jelent meg. A bírság szokatlanul magasnak számít a döntőbizottság mai gyakorlatában − írta az MTI. Az állami zrt. adja a parkolási díj, az útdíj, a vonatjegy és az egyéb mobiltelefonon fizethető szolgáltatásoknak az infrastruktúráját. A cégbíróság 2012. november 19-én jegyezte be, de október 15-től már előtársaságként működhetett. A zrt. március 20-án négy banktól − MFB, Takarékbank, K&H és OTP − kért ajánlatot a 800 millió forintos fejlesztési hitelre. Hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljárást azonban csak rendkívüli sürgősség esetén lehet alkalmazni, minden más esetben az ennél nyíltabb eljárásokból kell választani, azok pedig hosszadalmasabbak. A döntőbizottságnak azt kellett elbírálnia, hogy a rendkívüli sürgősség helytálló-e ebben az esetben.
