Leáll a termelés május végén a NABI kaposvári buszgyárában, ahol közel 170 embert foglalkoztattak, és eddig az Egyesült Államokba gyártottak járműveket − idézte a Sonline.hu cikkét az MTI-Eco. A NABI története során már volt példa arra, hogy átmenetileg a termelés lassítására, szüneteltetésére kényszerül − mondta Kovács-Gajdács János, a vállalat kommunikációs tanácsadója, aki szerint május végén leszállítják az utolsó járművet is a legutóbbi 150 darabos megrendelésből. A kommunikációs tanácsadó szerint a cégvezetés folyamatosan dolgozik azon, hogy még május vége előtt új megrendelést kapjon a kaposvári egység, illetve több elképzelés is van a gyár további működését illetően. A következő szűk két hónap során tehát hosszú távú megoldás is születhet, amely az üzem működésének jövőjét biztosítja − tette hozzá. A hírportál értesülését, miszerint egy török cég érdeklődik a kaposvári üzem iránt, ugyanakkor nem kommentálta. A kaposvári üzemben 2011 márciusában indult újra a gyártás, amikor a kaliforniai Los Angeles közlekedési vállalata újabb, 150 darabos megrendelést hívott le a céggel még 2008-ban megkötött keretszerződésből.
