A magyar állam adóbevételei 2011-ben a bruttó hazai termék (GDP) 37 százalékát tették ki, ezzel Magyarország a tizenkettedik volt az uniós tagállamok sorában az adóterhelés mértékét tekintve − írta az MTI. Egy évvel korábban ugyanez az arány még 37,7 százalék volt, a 2007−2009 közötti időszakhoz képest pedig több mint három százalékponttal csökkent a mutató − derül ki az Európai Bizottság hétfőn közzétett jelentéséből. A jelentés a régió országaival állítja párhuzamba a magyar adórendszert, és rámutat, hogy Ausztriában némileg magasabb, 42 százalék volt az elvonás, Szlovéniában nagyjából ugyanekkora, Szlovákiában és Romániában viszont sokkal alacsonyabb. A bevételek legnagyobb hányadát, 45,8 százalékát itthon a közvetett adók teszik ki, ennél csak Romániában és Bulgáriában nagyobb ez az arány. A fogyasztás adóterhelése 2011-ben átlagosan 26,8 százalék volt Magyarországon, ami uniós összevetésben a negyedik legnagyobb arány, a munkát pedig átlagosan 38,4 százalékos elvonás terhelte, ami a nyolcadik legmagasabb hányad az unió egészét tekintve. A munkát terhelő átlagos elvonás uniós szinten 35,8 százalék − áll a jelentésben.
