BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemond a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke

2013. április 30. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Saját kezdeményezésére − közös megegyezéssel − április 30-i hatállyal lemond tisztségéről Petykó Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) elnöke, aki 2010 júniusától töltötte be tisztségét. A lemondást Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter elfogadta − közölte a szervezet. Petykó már kinevezésekor egyértelműsítette, hogy csak addig vállalja a feladatot, amíg az NFÜ szervezete képessé nem válik a Magyarország rendelkezésére álló fejlesztési források teljes befogadására. A mintegy 8200 milliárd forintos összeg közel 100 százalékára már kiírta a pályázatokat az NFÜ és 95 százalékát már le is kötötte, vagyis Petykó az eredetileg tervezettnek megfelelően nyújtotta be lemondását − hangsúlyozza a közlemény. Az NFÜ bejelentése szerint Petykó ezután elsősorban az üzleti életben kamatoztatja majd szakértelmét, de a Mavir Zrt. felügyelőbizottságának elnökeként és a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. igazgatósági tagjaként továbbra is fontos feladatokat lát majd el a kormányzat számára.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet