Az MNB legutóbb 2008-ban vásárolt magyar államkötvényt a másodpiacon, de figyelemmel kíséri az állampapírpiac, valamint a bankrendszer likviditásának helyzetét, és kivételes esetben kész beavatkozni a hazai értékpapírpiacon − írta Matolcsy György jegybankelnök képviselői kérdésre adott írásbeli válaszában. Az országgyűlés honlapján tegnap közzétett válaszlevélben az MNB elnöke jelezte, a jegybank 2008-ban 213,3 milliárd forint értékben vásárolt magyar állampapírt az állampapírpiac zavartalan működésének és a bankrendszer likviditásának támogatása érdekében. A hazai államkötvények állománya 142 milliárd forintot tett ki az év végén. A devizatartalék kapcsán Matolcsy emlékeztetett, ennek részeként nem tart részvényeket. Az MNB devizaportfóliói tavaly 0,32 százalék és 3,56 százalék közötti hozamot értek el. Közben egy meghívóból az derült ki, hogy Matolcsy ma tart sajtótájékoztatót a jegybank növekedési hitelprogramjának részleteiről.
