Hat rektor kinevezésére tesz javaslatot Áder János köztársasági elnöknek Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Klinghammer István államtitkár felterjesztését követően − közölte a szaktárca. A felsőoktatásért felelős államtitkár minden jelölttel személyesen találkozott, ezt követően tette meg javaslatait a miniszternek. A győri Széchenyi István Egyetem rektori feladatainak ellátására Földesi Péter egyetemi tanárt, a Debreceni Egyetemen Szilvássy Zoltán egyetemi tanárt, az egri Eszterházy Károly Főiskola rektori pozíciójára Liptai Kálmán főiskolai tanárt, a Szolnoki Főiskola élére Túróczi Imre főiskolai tanárt, a Magyar Képzőművészeti Egyetemre Somorjai-Kiss Tibor egyetemi tanárt, a Kecskeméti Főiskola rektori pozíciójára pedig Ailer Piroska főiskolai tanár kinevezését javasolja a köztársasági elnöknek. A rektorok július 1-jétől lépnek hivatalba.
