BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rektorokat jelölt a szakminiszter

2013. április 26. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hat rektor kinevezésére tesz javaslatot Áder János köztársasági elnöknek Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Klinghammer István államtitkár felterjesztését követően − közölte a szaktárca. A felsőoktatásért felelős államtitkár minden jelölttel személyesen találkozott, ezt követően tette meg javaslatait a miniszternek. A győri Széchenyi István Egyetem rektori feladatainak ellátására Földesi Péter egyetemi tanárt, a Debreceni Egyetemen Szilvássy Zoltán egyetemi tanárt, az egri Eszterházy Károly Főiskola rektori pozíciójára Liptai Kálmán főiskolai tanárt, a Szolnoki Főiskola élére Túróczi Imre főiskolai tanárt, a Magyar Képzőművészeti Egyetemre Somorjai-Kiss Tibor egyetemi tanárt, a Kecskeméti Főiskola rektori pozíciójára pedig Ailer Piroska főiskolai tanár kinevezését javasolja a köztársasági elnöknek. A rektorok július 1-jétől lépnek hivatalba.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet