BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő héten döntenek a Dunaferről

2013. április 26. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Május elején lehet tulajdonosi döntés az ISD Dunaferr Zrt. januárban leállított 1-es számú kohójának felújításáról − közölte Dorkota Lajos, Dunaújváros fideszes országgyűlési képviselője az MTI-vel. Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára hétfőn Moszkvában tárgyalt a Dunaferr többségi tulajdonosával, a Vnyesekonombank első elnökhelyettesével egyebek között a kohófelújításról is. Az egyeztetésen kiderült, a tulajdonosok azt hitték, ráérnek a döntéssel − tette hozzá a képviselő. A Dunaferr január 22-én állította le az 1-es számú nagyolvasztót a berendezés műszaki állapota miatt, a 2-es számú kohó tovább működik. A felújítás idejére a cég nyersvasgyártó kapacitása mintegy felére csökkent. A felújítás egységenként mintegy 3 milliárd forintba kerül. Dorkota a Napi Gazdaságnak korábban azt mondta, elképzelhető, hogy a Malév Zrt.-hez vagy a Mal Zrt.-hez hasonlóan stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánítják a vállalatot (Napi Gazdaság, 2013. április 18.).

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet