BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Oroszországba irányuló agrárexportot növelné Szijjártó

2013. április 23. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap megnyitotta a magyar állam és a Quaestor-csoport együttműködésében létrejött moszkvai magyar kereskedőházat Szijjártó Péter magyar−orosz gazdasági kapcsolatokért felelős kormánybiztos − számolt be az MTI. Az egység tevékenységi körébe a befektetésközvetítésen és üzleti tanácsadáson kívül a kereskedelem és idegenforgalom tartozik. Szijjártó a magyar−orosz külkereskedelmi kapcsolatok negatív magyar szaldójának kiegyensúlyozásáról is tárgyalt az orosz fővárosban, véleménye szerint a magyar szempontból ötmilliárd dolláros negatív szaldót a mezőgazdaságra és az élelmiszeriparra építve lehet kiegyensúlyozni. Tavaly 11,6 milliárd dollár volt a kereskedelmi forgalom a két ország között, ebből 3,3 milliárd dollár a magyar export, 8,3 milliárd dollár pedig a magyar import értéke − főként az energiahordozók magas aránya miatt. Az ISD Dunaferr Zrt. fő tulajdosona, a Vnyesekonombank elnökhelyettese a beszámoló szerint arról biztosította Szijjártót, hogy a legfontosabb a biztonságos és folyamatos termelés garantálása a dunaújvárosi vasműben, azt azonban jelezte, hogy a kohászat világszerte nehéz helyzetére tekintettel javítani kívánnak a termelés hatékonyságán.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet