Év közepéig befejeződik a 2007−2013. közötti európai uniós fejlesztési ciklushoz kötődő pályázatok meghirdetése − mondta Csepreghy Nándor, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztési programokért felelős helyettes államtitkára tegnap egy pécsi konferencián. Csepreghy szerint idén 140 milliárd forint értékben hirdetnek meg pályázatokat, de júliustól új kiírás csak az időközben fel nem használt, úgynevezett \"visszahulló\" források elosztására várható. A teljes ciklusra elkölthető 8200 milliárd forintos keret 97-98 százalékára már meghirdették a pályázatokat, 90 százalékát oda is ítélték. A kifizetéseket idén a tavalyi másfélszeresére, 1043 milliárd forintról 1500 milliárd forintra kell növelni, hogy a teljes keretet a határidőig le lehessen hívni − tette hozzá a politikus. Csepreghy megismételte, a 2014−2020-as fejlesztési periódusban az uniós és a hazai gazdaságpolitikai célok érdemi támogatására akkor van lehetőség, ha az ország a forrásokat koncentráltan használja fel, ezért a keretösszeg 60 százalékát gazdaságfejlesztésre, 40 százalékát ágazati fejlesztésre különítik el.
