BUX 138414.77 0,57 %
OTP 44410 0,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizedével növelheti kapacitását idén a Dunaferr

2013. április 16. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Folytatódik a válság előtt megkezdett modernizációs program az ISD Dunaferr Zrt. meleghengerművében, a társaság közleménye szerint idén mintegy 10 millió euró, azaz 3 milliárd forint értékben ruháznak be a tulajdonosok. A vállalat tavaly nyáron, kétéves szünet után indította újra az eredetileg 2005-ben megkezdett programot, mert bár a beruházások jelentős része 2008-ig megvalósult, a válság miatt egyes részeinek befejező folyamatai elmaradtak.

Tavaly a meleghengermű tízmilliárd forintos fejlesztése fejeződött be, Jevgenyij Tankilevics cégvezető a Napi Gazdaságnak akkor azt mondta, a beruházást több fejlesztés követi majd, a cél a termelési volumen 35-40 százalékos növelése a 2012−2014 közötti időszakban. A cég aktuális közleménye szerint a beruházások révén mintegy 10 százalékkal bővülhet a termelés a jelenleg évi 1,9 millió tonna kapacitásban.

A mostani fejlesztés ugyanakkor nem jelenti a azt, hogy az úgynevezett folyékony fázis fennmaradna − ennek leállása a szakszervezetek szerint közvetlenül 3-4 ezer, közvetve pedig a térségben 40 ezer munkahelyet érinthet. A korábbi hírek szerint az orosz főtulajdonos felülvizsgálja az érintett I. kohó felújításával kapcsolatos döntését a februári egyhetes sztrájk miatt.

Az ISD Dunaferr konszolidált adatai (milliárd forint)
2007 2008 2009 2010 2011
Nettó árbevétel 278,9 334 192 258,12 300,62
Export aránya (%) 54 61 59 65 67
Üzemi eredmény 42,1 35,1 −27,4 −1,7 −4,7
Mérleg szerinti eredmény 33,2 2,8 −31,06 −8,47 −20,36
Forrás: cégközlés
Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet