BUX 139069.32 1,05 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem maradt elnök nélkül az új energiahivatal

2013. április 8. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem marad vezető nélkül a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH), bár a miniszterelnök egyelőre csak ideiglenesen nevezte ki az új szervezet élére a jogelőd Magyar Energia Hivatalt vezető Horváth Pétert. Az MEKH-et létrehozó, március 14-én, rendkívüli ülésnapon elfogadott, majd a március 27-ei Magyar Közlönyben megjelent sarkalatos törvény a kihirdetését követő nyolcadik napon (április 4-én) lépett hatályba, a jogszabály szerint az elnököt a kormányfő nevezi ki hét évre (az elnökhelyetteseket pedig az elnök választja ki).

A pénteki Magyar Közlönyben megjelent, aznap este hét órakor hatályba lépett kormányrendelet úgy módosítja a villamosenergia-törvény végrehajtásáról szóló rendeletet, hogy amennyiben \"a villamosenergia-, földgáz- és táv­hő­el­látással, víziközmű-szolgáltatással, valamint hulladékgazdálkodási közszolgáltatás díjszabályozásának előkészítésével kapcsolatos feladatokat ellátó, önálló szabályozó szervet létrehozó törvény hatálybalépését követő napon\" a hivatal vezetőjének és a helyettesítésére jogosult személyek tisztsége \"nincs betöltve\", a kinevezésig − de legfeljebb kilencven napig − a vezetői hatáskörök \"teljes körének ellátására és gyakorlására a hivatal jogelődjének utolsó volt vezetője jogosult\".

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet