BUX 139069.32 1,05 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a Bosch harmincmilliárdos fejlesztése

2013. április 8. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteken kezdődött meg a Bosch vállalatcsoport új központi bázisa második ütemének építése, a 2015-ig elkészülő, összesen 30 milliárd forintba kerülő beruházást 50 ezer négyzetméteren, két ütemben valósítják meg − jelentette be Javier González Pareja, a Robert Bosch Kft. ügyvezető-igazgatója. A 2011-ben indult építkezés első épületét a tervek szerint már idén nyáron átadják, ide a Robert Bosch Kft., a Bosch Rexroth Kft. összesen több mint 350 fejlesztési, értékesítő és adminisztrációs területen dolgozó munkatársa költözik majd.

A második ütem várhatóan 2015-re fejeződik be, ez a jelenleg egy bérelt épületben működő, kutatás-fejlesztéssel foglalkozó egységeknek ad majd helyet. A Bosch mára közel 850 mérnököt foglalkoztató k+f központjának beruházása jelzi, ahogy a társaság hosszú távon elkötelezte magát az itteni jelenlét mellett − tette hozzá Pareja, aki szerint a vállalatcsoport Budapesti Fejlesztési Központjában dolgozó csapat létszáma idén átlépi az ezret. Az építkezés első üteme 18, a második pedig 12 milliárd forintba kerül, összesen 2,6 milliárd forint állami támogatással.

Az elmúlt tíz év magyarországi gazdasági növekedésének kétötöd része külföldi vállalkozásokhoz kötődött, minden hatodik munkahely közvetve vagy közvetlenül német cégekhez kapcsolódik − mondta az alapkőletételen Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. A politikus szerint a járműiparnak és az elektronikának, a kutatás-fejlesztésnek és az innovációnak kiemelt szerep jut a következő időszakban is Magyarországon.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet