Az állam 50 ezer forintos támogatást ad a pénztárgépek cseréjéhez, ez egy készülék árának akár a kétharmadát is meghaladhatja − mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, aki hozzátette: amennyiben késne a gépek engedélyeztetése, akár a június 30-ai határidő is meghosszabbítható. A kompenzációt azok a vállalkozások, illetve egyéni vállalkozók kaphatják, amelyeknek éves árbevétele nem éri el az 500 millió forintot. A kormány arról is határozott, hogy az adózó vállalkozók esetében csak meghatározott számú, maximum öt pénztárgép bekötését támogatja. A támogatás igényléséhez a vállalkozónak egy adatlapot kell kitöltenie, amelyben a NAV felé jelzi, hogy pénztárgépet kell cserélnie és ehhez kéri a támogatást. A NAV megvizsgálja az adatlapot és erről kiad egy igazolást a vállalkozónak, amely egy kódszámot tartalmaz majd. Ezzel az igazolással a vállalkozó felkeresi a pénztárgépet értékesítő céget és megvásárolja az új gépet, ennek ára és az igazoláson lévő összeg közötti különbséget kifizeti, ezután pedig a kereskedőnek kell majd a támogatás folyósításáért a NAV-hoz fordulnia. Az érintettek száma eléri a 180 ezret, a pénztárgépek darabonként várhatóan 70 ezer forintba kerülnek − idézte az államtitkárt az InfoRádió.
