BUX 139046.85 1,03 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínai pénzből épülhet a vasúti körgyűrű

2013. április 2. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tárgyalások indulnak a magyar és a kínai kormány között a magyarországi V0 jelzésű, Szárliget és Ceglédbercel között létesítendő, Budapestet elkerülő vasútvonal létrehozásáról − erre hatalmazta fel a miniszterelnök a nemzeti fejlesztési minisztert a Magyar Közlönyben megjelentek szerint. Az eddig az NGM-hez tartozó Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) irányítását frissen megkapó Szijjártó Péter külkapcsolatokért felelős államtitkár február végén jelentette be, hogy a 113 kilométeres beruházás kapcsán a kormány még vizsgálja, hogy a kínai fejlesztési bankkal kötött, legalább 1 milliárd eurós fejlesztési együttműködés forrásait használják-e fel a beruházáshoz. A kivitelezés így 2014 tavaszán kezdődhet, 2017-re pedig elkészülhet az útvonal. A kormány emellett 210 víziközmű-céget nyilvánított stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté, szintén a hétvégén megjelent rendeletében, az NFM indoklása szerint a szétaprózott üzemeltetői struktúra működési kockázatot jelent. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy egy esetleges felszámolási eljárásban − a Malév Zrt.-hez vagy a Mal Zrt.-hez hasonlóan − a cégek sorsa az állami vagyonfelügyelő irányítása mellett rendezhető.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet