BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büdzsé nélkül konszolidálják Esztergomot?

2013. március 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nincs Esztergomnak költségvetése − tudta meg a Napi Gazdaság a város polgármesterétől, Tétényi Évától. Bár az önkormányzati törvény értelmében március 15-éig kellett volna elfogadni az önkormányzati büdzsét, a városvezető mind az első, 9,8 milliárd forintos, mind a második, 8,4 milliárdos főösszegű tervezetet visszadobta újratárgyalásra, miután ezekben nem szerepeltek a jogszabályban foglaltaknak megfelelő kötelezettségekre előírt keretszámok (árvízvédelem, csatornázás.) Az is kérdéses egyelőre, hogy a K&H Bank Zrt. által folyósított 1,2 milliárdos kötvénykibocsátásból folyó összeget lehet-e városfejlesztésre fordítani, továbbá az ingatlaneladásokból esetleg befolyó 300 millió forintnak mi lesz a sorsa. A költségvetésről a jövő héten tárgyalhat újra a képviselő-testület.

Az esztergomi kassza bizonytalansága mellett az is kérdés, hogy az 50 százalékban konszolidált város milyen szerződést tud aláírni június 28-áig az államot képviselő Államadósság Kezelő Központ Zrt.-vel és legnagyobb hitelezőjével, a Raiffeisen Bank Zrt.-vel. (Ez a kérdés nemcsak Esztergomot, hanem minden önkormányzatot feszíti.) Tétényi elmondta, egyelőre annyi biztos, hogy az adósságkonszolidáció mértéke 11,7 milliárd forint lesz, és az eddigi banki kamatok 25 százalékát (189 millió) átvállalja az állam. Az azonban már kérdéses, hogy az év közepén kötendő háromoldalú megállapodás új kölcsönt jelenthet-e a jelenlegi 24 milliárdos helyett, vagy az 50 százalékos átvállalást az állam részéről.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet