BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszhat a pedagógussztrájk

2013. március 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jövő csütörtöknél előbb nem kezdődhet meg a pedagógussztrájk − mondta a Napi Gazdaságnak Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke. A szakszervezet ugyanis a Fővárosi Munkaügyi Bírósághoz fordult, amely legkevesebb öt nap múlva, azaz hétfőn hozhat döntést az ügyben. A sztrájk bejelentése és a tényleges munkabeszüntetés között pedig legalább három napnak kell eltelnie. A bírói testület bevonását a PDSZ azzal indokolta, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma az érdekvédők számára elfogadhatatlan követelményeket támasztott a március 18-ai hétre tervezett munkabeszüntetés idejére érvényes elégséges szolgáltatással kapcsolatban. A tárca szerint a sztrájk alatt egyetlen óra sem maradhat el és minden iskolát ki kell nyitni. A pedagógusok szerint azonban így a megmozdulásuk éppen nyomásgyakorlási szempontból válna hiteltelenné. Elégséges szolgáltatás alatt ők a gyerekek felügyeletét, illetve a személy- és vagyonbiztonság garantálását értik. Mendrey szerint a PDSZ azért is kéri a bíróság bevonását, mert az EMMI egy joghézagot kihasználva diktálja a feltételeket, ezt ráadásul szerinte csak a munkáltató, azaz a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) tehetné meg.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet