Jövő csütörtöknél előbb nem kezdődhet meg a pedagógussztrájk − mondta a Napi Gazdaságnak Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke. A szakszervezet ugyanis a Fővárosi Munkaügyi Bírósághoz fordult, amely legkevesebb öt nap múlva, azaz hétfőn hozhat döntést az ügyben. A sztrájk bejelentése és a tényleges munkabeszüntetés között pedig legalább három napnak kell eltelnie. A bírói testület bevonását a PDSZ azzal indokolta, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma az érdekvédők számára elfogadhatatlan követelményeket támasztott a március 18-ai hétre tervezett munkabeszüntetés idejére érvényes elégséges szolgáltatással kapcsolatban. A tárca szerint a sztrájk alatt egyetlen óra sem maradhat el és minden iskolát ki kell nyitni. A pedagógusok szerint azonban így a megmozdulásuk éppen nyomásgyakorlási szempontból válna hiteltelenné. Elégséges szolgáltatás alatt ők a gyerekek felügyeletét, illetve a személy- és vagyonbiztonság garantálását értik. Mendrey szerint a PDSZ azért is kéri a bíróság bevonását, mert az EMMI egy joghézagot kihasználva diktálja a feltételeket, ezt ráadásul szerinte csak a munkáltató, azaz a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) tehetné meg.
