A magyar húsipar teljesítménye az elmúlt évekhez hasonlóan továbbra is csökken − mondta Éder Tamás, a Magyar Húsiparosok Szövetségének társadalmi elnöke. Az ágazatban levágott sertések száma tavaly mintegy 10 százalékkal csökkent, így már nem érte el a 4 milliót a becsült adatok szerint. Az ágazat számára legfontosabb alapanyag, az élő sertés ára tavaly átlagosan 18 százalékkal volt magasabb, mint 2011-ben. Emellett a termelés szempontjából meghatározó egyéb − bér-, energia-, szállítási − költségek is számottevően növekedtek. Éder a gondok közt említette a strukturális, üzemszerkezeti problémákat, az eredményesség hiányát, a fejlesztések elmaradása miatti technológiai leszakadást és az ebből adódó versenyképességi gondokat − írta az MTI. A húsfeldolgozás, a hús- és baromfihúskészítmény-gyártás mérleg szerinti eredménye a rendelkezésre álló legutóbbi, 2011-es adatok szerint 7 milliárd forint körüli veszteség volt, a szakember szerint a húsipari cégek eredménye 2012-ben sem lesz jobb ennél.
