BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak fél évig boldogít a fizetésemelés

2013. március 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy fizetésemelés átlagosan fél évig javítja egy dolgozó hangulatát; az elégedett munkaerő többet dolgozik és ritkábban kell pótolni − mondta Veres Rita, a munkavállalók elégedettségi felmérését végző Aon Hewitt ügyvezető igazgatója a Mitől jó és vonzó a munkahely 2013 kerekasztal-beszélgetésen − írta az Origó. A felmérés szerint a dolgozókat nem elsősorban a pénz motiválja, sokkal inkább a feladat, illetve a főnökük személyisége határozza meg, hogy mennyire elégedettek a munkahelyükkel. A dolgozók elégedettsége a cégek hatékonyságára is hatással van, az elégedett kollégák ugyanis ritkábban jelentenek beteget. A munkavállalók átlagosan 5,5 nap betegszabadságot vesznek ki, ám a legjobb munkahelyeknél ez a szám csupán 3,5 nap. Ezerfős cégekre értelmezve ez azt jelenti, hogy 2000 nappal többet termelnek a \"boldogabb\" vállalatok. Az elégedett munkavállalókkal rendelkező cégeknél ráadásul 30 százalékkal alacsonyabb a fluktuáció, vagyis a dolgozók ritkábban cserélődnek.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet