Egy fizetésemelés átlagosan fél évig javítja egy dolgozó hangulatát; az elégedett munkaerő többet dolgozik és ritkábban kell pótolni − mondta Veres Rita, a munkavállalók elégedettségi felmérését végző Aon Hewitt ügyvezető igazgatója a Mitől jó és vonzó a munkahely 2013 kerekasztal-beszélgetésen − írta az Origó. A felmérés szerint a dolgozókat nem elsősorban a pénz motiválja, sokkal inkább a feladat, illetve a főnökük személyisége határozza meg, hogy mennyire elégedettek a munkahelyükkel. A dolgozók elégedettsége a cégek hatékonyságára is hatással van, az elégedett kollégák ugyanis ritkábban jelentenek beteget. A munkavállalók átlagosan 5,5 nap betegszabadságot vesznek ki, ám a legjobb munkahelyeknél ez a szám csupán 3,5 nap. Ezerfős cégekre értelmezve ez azt jelenti, hogy 2000 nappal többet termelnek a \"boldogabb\" vállalatok. Az elégedett munkavállalókkal rendelkező cégeknél ráadásul 30 százalékkal alacsonyabb a fluktuáció, vagyis a dolgozók ritkábban cserélődnek.
