BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnap eldőlhet a BVSC-komplexum sorsa

2013. március 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Holnap dőlhet el a zuglói, 5,9 milliárd forint értékű Budapesti Vasutas Sport Club-Zugló (BVSC) egyesület ingatlanjának sorsa a XIV. kerület rendkívüli zárt képviselői testületi ülésén (információink szerint a zárt ülés első napirendi pontjaként a polgármester az ülés nyílttá nyilvánításáról szavaztat majd). Az előterjesztésből nem derül ki, hogy milyen céllal venné át 15 évre ingyen az önkormányzat a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. és a MÁV Zrt. közös tulajdonában lévő rossz állapotú épületet. Az önkormányzat közleménye szerint a felújítási költségeket a támogató vállalkozások társasági adóalapjából leírható sporttámogatások fedeznék, a hírek szerint az üzemeltetést pedig a klub állná. Az ingatlan fenntartása évi több száz millió forintba kerülhet, a kerület elfogadott, 26 milliárd forint főösszegű költségvetésében ugyanakkor nem található erre utaló sor.

A következő, áprilisi ülés meghívója szerint Papcsák Ferenc polgármester konkrét tervekkel rendelkezik, kizárva annak lehetőségét, hogy csütörtökön nem \"megy át\" a testületen az ingatlanátvételről szóló előterjesztése − mondta a Napi Gazdaságnak Imre Gergely, a zuglói MSZP-frakció vezetője. A képviselő a XV. kerületi költségvetési vitához hasonló (Napi Gazdaság, 2013. március 11.) politikai belharcot gyanít, korábban ugyanis a polgármester megvonta Ferdinandy István alpolgármester jogköreit, azt követően, hogy utóbbi leszavazta a kerületi vezető előterjesztését.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet