Patthelyzet állhat elő a főváros XV. kerületében, miután a képviselők leszavazták a László Tamás fideszes polgármester által benyújtott, többször módosított költségvetést − a hírek szerint politikai belharc állhat a lépés mögött. A február 27-én, majd most szerdán rendkívüli közgyűlésen tárgyalt csomagról szóló szavazáson a kormánypárti képviselők többsége nem jelent meg. A 16,7 milliárd forint bevételi és kiadási főösszeggel készült tervezethez az egyik képviselő 68 millió forint fejlesztési módosítást javasolt, egy másik, az ellenzék által is elfogadott indítvány pedig 20 millió forinttal többet szánt a kerületi lakásgazdálkodási cég működésére.
Az önkormányzatot és így annak intézményeit lehetetlenítheti el, ha a törvény megkövetelte március 15-ig nem fogadják el a kerületi büdzsét − mondta a Napi Gazdaságnak Tóth Imre kerületi MSZP-s képviselő. A dokumentumot ezen időpontig kell benyújtani a Magyar Államkincstárnak, enélkül a tavalyi főösszegnek megfelelően jut arányos állami támogatáshoz a kerület. Információink szerint a testület legközelebb jövő szerdán ül össze, szakértők azt sem tartják kizártnak, hogy a grémium feloszlatja magát. A polgármester lapunknak mindössze annyit mondott, hogy \"lesz költségvetés\", ennek időpontjáról azonban nem kívánt nyilatkozni.
