BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Francia cégekkel kötne stratégiai megállapodást a kormány

2013. február 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány három francia vállalattal is tárgyal stratégiai együttműködési megállapodás megkötéséről: a Dalkia Energia Zrt.-vel, amely egy új biomassza-erőművet épít Pécsett; a Michelin Hungára Kft.-vel, amely a jelenlegi magyarországi gyártókapacitásának további fejlesztését tervezi; valamint a Sanofi-Aventis Zrt.-vel − közölte Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára párizsi tárgyalásai után. Magyarországnak ma Franciaország a negyedik legfontosabb kereskedelmi partnere és negyedik legnagyobb külföldi befektetője, emellett Magyarországon mintegy négyszáz francia cég működik, amelyek összesen 70 ezer embernek adnak munkát. Egy évvel ezelőtt a Michelin Hungária ügyvezető igazgatója még arról panaszkodott, hogy jelentős beruházásokat bukhat el Magyarország a kormány kiszámíthatatlan adó- és gazdaságpolitikája miatt.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet