Középtávú bérfejlesztési javaslatot tárt az ISD Dunaferr Zrt. a szakszervezetek elé a tegnapi bértárgyaláson − közölte a társaság. A vállalat ebben megerősítette a szakszervezeteknek február 1-jén átnyújtott állásfoglalását: a többéves veszteséges működés miatt idén 2,1 százalékos bérfejlesztést vállal a vállalat. A cégvezetés fenntartja korábbi kezdeményezését, amely szerint az idei 13. és 14. havi bérek kifizetése helyett az így megtakarított közel 3,8 milliárd forintból az I. számú kohót újítaná fel. Az idén felfüggesztett juttatásokat 2014-ben és 2015-ben kapják meg a dolgozók. Az érdekvédelmi szervezetek továbbra is ragaszkodnak eredeti, 5,2 százalékos bérfejlesztésről szóló követelésükhöz. A közlemény szerint a vállalat azt javasolta az érdekvédelmi szervezeteknek, hogy a cég jövője érdekében munkabeszüntetés helyett \"üljenek vissza a tárgyalóasztalhoz\".
