BUX 138614.51 0,72 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra sincs bérmegállapodás a Dunaújvárosi vasműben

2013. február 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Középtávú bérfejlesztési javaslatot tárt az ISD Dunaferr Zrt. a szakszervezetek elé a tegnapi bértárgyaláson − közölte a társaság. A vállalat ebben megerősítette a szakszervezeteknek február 1-jén átnyújtott állásfoglalását: a többéves veszteséges működés miatt idén 2,1 százalékos bérfejlesztést vállal a vállalat. A cégvezetés fenntartja korábbi kezdeményezését, amely szerint az idei 13. és 14. havi bérek kifizetése helyett az így megtakarított közel 3,8 milliárd forintból az I. számú kohót újítaná fel. Az idén felfüggesztett juttatásokat 2014-ben és 2015-ben kapják meg a dolgozók. Az érdekvédelmi szervezetek továbbra is ragaszkodnak eredeti, 5,2 százalékos bérfejlesztésről szóló követelésükhöz. A közlemény szerint a vállalat azt javasolta az érdekvédelmi szervezeteknek, hogy a cég jövője érdekében munkabeszüntetés helyett \"üljenek vissza a tárgyalóasztalhoz\".

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet