BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Legfeljebb száz főt bocsáthatnak el a Corvinusról

2013. február 1. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Túlzóak a 30 százalékos elbocsátásokról szóló hírek, legfeljebb 30−100 dolgozót küldhetnek el, de még ez sem eldöntött − mondta a Napi Gazdaságnak a Budapesti Corvinus Egyetem neve elhallgatását kérő illetékese. Tegnap a főigazgató és a szakszervezetek tárgyalni kényszerültek ugyan az intézményi költségvetés szűkre szabott keretei miatt, az elbocsátások mértékéről azonban egyelőre nincs információ. Az egyetem rektora lapzártánkig nem adott választ lapunk kérdéseire. Információink szerint folyamatos volt az egyeztetés az idei büdzsé adta lehetőségekről. Tegnap az Index számolt be arról, hogy − mivel az intézmény idén 30 százalékkal kevesebb pénzből gazdálkodhat, mint tavaly − a dolgozók 29 százalékát küldhetik el az egyetemről. Közben tegnap megalakult a felsőoktatási kerekasztal, ennek finanszírozási munkacsoportjában kell megállapodni arról a 47 milliárd forint többletforrásról, amit a felsőoktatásnak kívánnak juttatni idén az adósságállomány kezelésére, az uniós önrész finanszírozására, illetve a ppp-konstrukciók kiváltására. Egy másik munkacsoportban elsősorban a hallgatói szerződéseket, illetve a képzési szerkezettel összefüggő témákat tárgyalják majd.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet