BUX 139003.15 1,0 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

17 millió forintnyi élelmiszer-adományt osztottak szét

2013. január 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Raiffeisen Bank adományából 14 település 425 rászoruló gyermeke kap fél éven át élelmet a Gyermekétkeztetési Alapítvány \"Mindenki Ebédel\" programjában. Az élelmiszert decemberben és idén év elején kapták, illetve kapják meg a rászorulók. A nyertes településekre a bank Facebook-oldalán lehetett szavazni. A bank magánszemély ügyfeleinek minden novemberi bankkártyás vásárlása után 15 forintot különített el adománykeretéből, s így 17 223 825 forintot adományoz a Gyermekétkeztetési Alapítványon (GYEA) keresztül gyermekek étkeztetésére. Az internetes szavazás alapján a következő települések részesülnek támogatásban: Apátfalva, Ásotthalom, Encs, Gyomaendrőd, Hernádvécse, Kaba, Kartal, Monok, Nyírmada, Pécs, Pusztaszabolcs, Téglás, Üllés, Veszprém. A Raiffeisen Bank képviseletében Heinz Wiedner vezérigazgató és Kiss-Biró László marketing főosztályvezető-helyettes december 20-án adta át a pénzadományt a Gyermekétkeztetési Alapítvány elnökének, Király Gábornak Budapesten. Szegi Emma, a szintén nyertes Kaba város polgármestere a helyszínen vette át a kabai gyermekeknek járó élelmiszer-adományt. A Raiffeisen Bank ezzel az adománnyal együtt összesen közel 127 millió forinttal támogatta az elmúlt négy évben a gyermekétkeztetést, ami több mint 7585 gyermeknek biztosított, biztosít rendszeres minőségi étkezést országszerte.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet