A jövő hét elején ül tárgyalóasztalhoz az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) és a Magyar Rektori Konferencia (MRK) − értesült a Napi Gazdaság. A Hallgatói Önkormányzat Országos Konferenciája (HÖOK) reméli, hogy ők is meghívást kapnak az egyeztetésre, amelynek egyik fő témája az idei felvételi eljárás finanszírozása lesz − mondta Kiss Dávid, a HÖOK elnökségi tagja a Napi Gazdaságnak. Konkrét számokat azonban Kiss nem tudott mondani, mindössze annyit árult el, hogy a korábban csupán önköltségesre ígért 16 szak állami támogatása és a keretszámok eltörlése nyilván többletköltségeket jelent majd az államnak. Az MRK lapunk kérdésére megerősítette a tervezett tárgyalás tényét, de időpontot még nem tudtak mondani. Hétfőn részmegállapodást írt alá az emberi erőforrások minisztere a HÖOK-kal. A nyolc pontból álló egyezség rögzíti, hogy azon a 16 szakon − a többi között a jogász- és a közgazdászképzésben − is lesznek állami férőhelyek, amelyeken eredetileg csak önköltséges formában lehetett volna tanulni. A dokumentum mellékleteként meghatározták az érintett szakokra való bejutáshoz szükséges ponthatárokat, amelyek 425 és 470 pont között mozognak.
