BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbukta a veszprémi tendert az Orangeways

2012. október 29. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Veszprém önkormányzata − meglepetésre − eredménytelennek nyilvánította a helyi közösségi közlekedésre kiírt közszolgáltatási pályázatot és nem hirdetett eredményt. A város indoklása szerint az egyik pályázó nem tett megfelelő ajánlatot, a másik pedig érvénytelen pályázatot nyújtott be. A közgyűlés arról is döntött, hogy a város a jelenlegi szolgáltató, a Balaton Volán Zrt. (BV) megbízatását újabb, legfeljebb két évre meghosszabbítja.

Az Orangeways City Kft. és az Orangeways Dél-Alföld Kft. alkotta konzorcium pályázata formai hibákat tartalmazott, emellett a többszöri hiánypótlási felhívás ellenére sem tudta megnyugtatóan bizonyítani járművei műszaki alkalmasságát − mondta a Napi Gazdaságnak Józsa Tamás, az önkormányzat kabinetfőnöke. Józsa szerint a BV pályázata ugyan formailag és tartalmilag is rendben volt, a kért hozzájárulás azonban túlzott terhet rótt volna a városra. A jelenleg is érvényes szolgáltatási szerződés anyagilag kedvezőbb a városnak − tette hozzá a kabinetfőnök. Kérdés azonban, hogy az eddig is veszteséges BV miért vállalná kevesebbért további két évig a feladatot − a társaságot nem sikerült elérnünk.

Kovács Miklós, az Orangeways vezérigazgatója értetlenül áll a város döntése előtt, állítása szerint a benyújtott dokumentáció minden követelménynek megfelelt, ráadásul jóval alacsonyabb áron vállalták volna az üzemeltetést. Az október 10-i tenderbontást követően kiderült, hogy a BV kilométerenként 499 forintért vállalná a szolgáltatást jelenlegi gépjárműparkjával, az Orangeways azonban 427 forintos ajánlattal állt elő, 45 vadonatúj, sűrített földgázzal (cng) működő busz beszerzése mellett (Napi Gazdaság, 2012. október 17.).

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet