BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többen vásárolnának élelmiszert az interneten

2012. augusztus 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar fogyasztók 8 százaléka tervezi, hogy online vásárol élelmiszert és italt a következő fél évben, az így gondolkodók aránya ezzel harmadával emelkedett két év alatt − derül ki a Nielsen piackutató vállalat felméréséből. Globálisan a fogyasztók 26 százaléka szerezne be online élelmiszert és italt, ami két év alatt 44 százalékos emelkedésnek felel meg, az európai átlag pedig 14 százalék. Magyarországon a tavalyelőtti 66-tal szemben az idén a fogyasztók 54 százaléka tervezi, hogy online vásárol valamilyen árucikket vagy szolgáltatást a következő hat hónapban, szemben a globális átlag 85, illetve az európai 78 százalékkal. A felmérés szerint világszerte a válaszadók átlagosan 61 százaléka tájékozódott élelmiszer vásárlása előtt az interneten, Magyarországon ez az arány 46 százalék. Itthon az interneten vásárlók körében legnépszerűbb a könyv és az újság, ugyanakkor az online beszerzést tervezők aránya e cikkeknél 40-ről 20 százalékra csökkent kétéves összehasonlításban. Utazással kapcsolatos szolgáltatásokat 2010-ben a megkérdezettek 15 százaléka szándékozott igénybe venni, idén pedig 14 százalék.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet