Új, 630 négyzetméteres részleggel bővíti tavaly átadott üzemcsarnokát pécsi dohánygyárában a British American Tobacco (BAT). A gyár 2012-ben közel 3 milliárd forintos beruházást hajt végre − jelentette be Juhász Zsolt, a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. termelési igazgatója az új üzemcsarnok bokrétaünnepsége előtt. A két új gyártósor befogadására alkalmas csarnokrész építési munkálatai várhatóan decemberben fejeződnek be. Az idén százéves vállalat termelési összberuházásai az elmúlt húsz évben meghaladták a 45 milliárd forintot. A BAT itthoni leányvállalata jelenleg több mint 30 piacra termel, az előállított termékek 65 százalékát exportálja. Tavaly a dohánnyal beültetett itthoni terület nagysága elérte az 4845 hektárt, a termelt és felvásárolt dohány mennyisége pedig több mint 9000 tonnát tett ki − ennek több mint 40 százalékát a BAT vásárolta fel. A vállalat rövid és hosszú távú terveit jelentősen befolyásolhatják az év hátralévő részében várható dohányipari szabályozások − tette hozzá Mikola Gergely szabályozási ügyekért és vállalati kapcsolatokért felelős igazgató.
