BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pécsett bővít a British American Tobacco

2012. augusztus 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új, 630 négyzetméteres részleggel bővíti tavaly átadott üzemcsarnokát pécsi dohánygyárában a British American Tobacco (BAT). A gyár 2012-ben közel 3 milliárd forintos beruházást hajt végre − jelentette be Juhász Zsolt, a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. termelési igazgatója az új üzemcsarnok bokrétaünnepsége előtt. A két új gyártósor befogadására alkalmas csarnokrész építési munkálatai várhatóan decemberben fejeződnek be. Az idén százéves vállalat termelési összberuházásai az elmúlt húsz évben meghaladták a 45 milliárd forintot. A BAT itthoni leányvállalata jelenleg több mint 30 piacra termel, az előállított termékek 65 százalékát exportálja. Tavaly a dohánnyal beültetett itthoni terület nagysága elérte az 4845 hektárt, a termelt és felvásárolt dohány mennyisége pedig több mint 9000 tonnát tett ki − ennek több mint 40 százalékát a BAT vásárolta fel. A vállalat rövid és hosszú távú terveit jelentősen befolyásolhatják az év hátralévő részében várható dohányipari szabályozások − tette hozzá Mikola Gergely szabályozási ügyekért és vállalati kapcsolatokért felelős igazgató.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet