BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Havi tízezer forinttal is csökkenhetnek a bérek

2012. augusztus 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tízből három munkavállaló fizetése csökkent Győr térségében az adójóváírás kivezetése és az új munka törvénykönyvének hatálybalépése miatt − fogalmaztak tegnapi sajtótájékoztatójukon szakszervezeti vezetők. Molnár Ákos, a Vasas Szakszervezeti Szövetség nyugat-dunántúli régióvezetője szerint a visszaesés elérheti a 8-10 ezer forintot is, míg Potyondi Antal, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének megyei titkára arról számolt be, hogy 4-7 ezer forintos csökkenést jeleztek tagjaik. A cégek számára kiadáscsökkenést jelent a délutáni pótlék eltörlése és az éjszakai pótlék szabályainak változása (utóbbi lehetővé teszi, hogy a korábbi harminc helyett bizonyos esetekben csak tizenöt százalékot fizessenek alkalmazottaiknak). A nyári szabadságok miatt a munkavállalók jelentős hányada még nem szembesült azzal, hogy mit jelent az új szabályozás (Napi Gazdaság, 2012. augusztus 28.), az érdekvédők ősszel, illetve legkésőbb a jövő év elején számítanak az ebből fakadó konfliktusok kiéleződésére.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet