BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatja fejlesztéseit a Villeroy & Boch

2012. augusztus 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Másfél év alatt több mint 660 millió forint értékben hajtott végre beruházásokat és 80 fővel növelte dolgozói létszámát a szanitergyártó Villeroy & Boch Magyarország Kft. − közölte a társaság. A gyárban jelenleg több mint 950-en dolgoznak, ami magasabb létszám a 2008-as, válság előtti foglalkoztatásnál. A társaság árbevétele 2011-ben több mint 17,5 milliárd forint volt, amelynek 80 százaléka exportbevételt jelentett, fő célpiacai Németország, Franciaország, Svédország és a Benelux államok. A hódmezővásárhelyi gyár számos környezetvédelmi beruházást hajtott végre, az elmúlt három-négy évben csaknem 270 millió forintot fordított fejlesztésekre. A magyarországi üzem a konszernen belül egyre több márkatermék gyártását kapja meg, aminek nagyobb az élőmunkaigénye, a társaság ezért kisebb volumenű, de folyamatos bővítésekben és a létszám növelésében gondolkodik − mondta Hideg Gábor ügyvezető igazgató. A vállalat a Hódmezővásárhelyi Integrált Szakképző Központtal együttműködve évente 20-40 diákot fogad, akik ösztöndíjat és egyéb támogatásokat kaphatnak, a fiatal szakmunkások 50-60 százaléka pedig tanulmányai végeztével is a cégnél marad.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet