Az MPVI Mobil Zrt. közgyűlésének júniusi döntése alapján megtörtént a cég alaptőke-emelése − közölte a társaság az MTI-vel. Pénteken a Világgazdaság írta azt, hogy a negyedik mobilcég 14,1 milliárd forintos alaptőke-emelését hajtott végre július elején. Az emelés nem készpénzben, hanem vagyoni értékű jogok átadásával valósult meg, a lap információi szerint a társaság tulajdonosai, a Magyar Posta Zrt. (10 százalék), az MVM Zrt. (45 százalék) és az MFB Invest Zrt. (45 százalék) a részesedések arányában juttatott vagyoni jogokat az MPVI-nek − a posta logisztikai járművein hirdetéseket közöl, illetve az MPVI a postákon előfizetőket gyűjthet −, a másik két cég frekvenciahasználati jogokat adott át. Az állami mobiltársaság jövője kapcsán ugyanakkor a közeljövőben jelentős lépés várható, szeptember elején folytatódik a Fővárosi Törvényszéken az az eljárás, amelyet mobiltelefon-társaságok indítottak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) ellen (Napi Gazdaság, 2012. augusztus 23.).
