BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A cégek ötöde venne fel idén megváltozott munkaképességűeket

2012. augusztus 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hazai cégek 20 százaléka tervezi, 18 százaléka pedig valószínűsíti, hogy még az idén megváltozott munkaképességű alkalmazottat vesz fel − derül ki egy most lezárult kutatásból, amely a megváltozott munkaképességűek nyílt munkaerő-piaci reintegrációjával foglalkozó Rehabjob megbízásából készült. A kutatás szerint nem a fizikai akadályok, hanem a mentális gátak akadályozzák a megváltozott munkaképességűek szélesebb körben történő foglalkoztatását. Azok a cégek tervezik nagyobb valószínűséggel 2012-ben is megváltozott munkaképességűek felvételét, amelyek már alkalmaznak ilyen dolgozót. A BellResearch által végzett kutatás során mintegy 300, legalább 50 főt foglalkoztató cég hr-vezetőjét kérdezték meg, 18 vállalati vezetőt pedig csoportos megbeszélésen − írta az MTI-Eco. A válaszadók a fizikai akadálymentesítést és az ehhez szükséges forráshiányt nevezték a foglalkoztatás egyik legnagyobb akadályának. A megváltozott munkaképességűeket alkalmazó vállalatok döntő többségének, 92 százalékának válaszaiból viszont az derült ki, hogy egyáltalán nem volt szükség beruházásokra.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet