Az Európai Bizottság (EB) egyelőre nem kommentálja a rezsiszolgáltatások nonprofittá alakításának magyarországi elképzelését − mondta Olivier Bailly, az unió központi végrehajtó intézményének szóvivője tegnap. Orbán Viktor magyar miniszterelnök a misszióvezetők budapesti értekezletén beszélt arról, hogy nagy vitára számít Brüsszellel az elképzelés miatt. A leendő nonprofit működésre a kormányfő példaként említette az energia továbbítását, szétosztását, illetve kereskedését, \"legalább\" lakossági körben. A kérdésre, hogy ez az elképzelés sérti-e az egységes európai piac alapelveit, és ezért az EB részéről felmerül-e ellenvetés, Bailly azt mondta, a testület csak törvény- vagy törvénytervezet-szövegek alapján képes véleményt alkotni a tagállami intézkedésekről. Az uniós szóvivő arról nem tud, hogy bármilyen szinten vita folyna Brüsszel és Budapest között ebben a kérdésben. Piaci szereplők egyelőre rejtélynek tartják, hogy mit takarhat a kormányfő által többször említett elképzelés (Napi Gazdaság, 2012. augusztus 6.). Szakértők szerint ráadásul már a mostani folyamatok sem tarthatók fenn hosszú távon az energiaágazatban.
