BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvátországgal tárgyal a Gazprom

2012. augusztus 22. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazprom orosz gázipari cég tegnap megerősítette, hogy tárgyalásokat folytat a horvát gázipari céggel a Déli Áramlatról, azonban nem kommentálta azt a lapinformációt, hogy Magyarországot elkerülné a gázvezeték. A hét elején egy horvát lap meg nem nevezett informátorokra hivatkozva a Gazprom és a horvát állami gázvállalat, a Plinacro tárgyalásairól írta, hogy a Déli Áramlat Magyarország helyett Horvátországon át szállíthatna földgázt Szlovéniába és Olaszországba. A Gazprom a Dow Jones hírügynökség megkeresésére Magyarország szerepére nem tért ki, azonban arra emlékeztetett, hogy 2010-ben Oroszország és Horvátország kormányközi megállapodást kötött Zágráb részvételéről a Déli Áramlat gázvezeték építésében − írta az MTI-Eco. A Gazprom és a Plinacro a beruházás menedzselésével kapcsolatos társasági szerződés részleteiről tárgyal. A Déli Áramlat eredetileg az orosz Gazprom földgázvállalat és az olasz ENI energiacég közös ötlete, a megállapodásához azóta csatlakozott a francia GdF és a német BASF-Wintershall is.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet