zékhelyű CERN (Európai Nukleáris Kutatási Szervezet) 66 kilovoltos alállomásainak védelmi és irányítástechnikai korszerűsítésére kiírt pályázatát − közölte a társaság. A CERN-t, amely az ENSZ-hez hasonlóan országok feletti szervezet, jelenleg húsz tagország, közöttük Magyarország működteti, kutatásaiban mintegy tízezren vesznek részt. Az augusztus 9-én aláírt szerződés alapján az OVIT a 66 kilovoltos hálózat szekunder rekonstrukciójára kapott megbízást.
A munka magában foglalja mind a védelmi és irányítástechnikai berendezések, mind a védelmi szekrények és a szabadtéri készülékek közötti szekunder kábelek teljes cseréjét, valamint az egész rendszer megtervezését, helyszíni telepítését és üzembe helyezését. A projekt értékét növeli, hogy a védelmi és irányítástechnikai rendszerbe hazai fejlesztésű és gyártású berendezéseket építenek be. A tervek jóváhagyása után, novemberben kezdődhet meg a védelmi szekrények budapesti gyártása, majd jövő év február végétől indulnak a helyszíni szerelési munkák. Az MVM Zrt. a Napi Gazdasággal azt közölte, a projektet az ütemterv szerint várhatóan 2013. július 31-én zárják le, a beruházás értéke pedig néhány száz millió forint.
