BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már egyeztetnek Esztergomban

2012. augusztus 1. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sikeres volt az esztergomi városvezetés és a Raiffeisen Bank közötti első, adósságrendezést célzó tárgyalási forduló. Tétényi Éva polgármester a Napi Gazdaságnak azt mondta, többkörös tárgyalás várható, a reorganizáció alapjai azonban most megszülettek. A legfontosabb és leginkább sürgető problémának a polgármester a 300 millió forintos likviditási hiány pótlását nevezte, ez a működési és egyéb kiadások miatt havonta legalább 150-200 millió forinttal növekszik. A deficit pótlása érdekében a megbeszélés során egy többpontos javaslatcsomagról tárgyaltak.

A városvezetés szerint az önkormányzat megmentését egy egységes vagyonkezelő szerv felállítása, az önkormányzati Strigonium Zrt.-be tömörülő vállalatok kiszervezése, majd egységes önkormányzati tulajdonba vonása és összeolvadása szolgálná. Tétényi szerint ezzel átláthatóvá válnának a bevételek, másrészt növelni lehetne a városi kincstárban landoló összegeket, illetve a jelenleg a vagyonkezelőhöz tartozó 2 milliárd forintos ingatlanállományt is jövedelmező tevékenységekbe vonhatnák be. Az önkormányzati tulajdonba vont vállalatok nonprofit alapon működnének.

Az önkormányzat második lépésként a versenyszféra elvárásaihoz igazodó, menedzser típusú átalakítást tervez közigazgatási intézményrendszerében, ami esetenként a középvezetői szint racionalizálását is jelentené. A bérek és járulékok megspórolása révén havi 50 millió forintos többlettel számol a település. Az intézményvezetők pedig az önkormányzati \"kincstár\" mindenkori helyzete alapján kapnának egyedi felelősség- és mozgásteret − tette hozzá a polgármester.

A korábbi indormációkkal ellentétben a szaktárca képviselői nem vettek részt a tegnapi tárgyaláson.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet