Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nem lát lehetőséget arra, hogy bővítsék azok körét, akik kedvezményesen, a korhatár betöltése előtt mehetnek nyugdíjba − olvasható a tárcavezető parlament honlapjára felkerült írásbeli válaszában. Harrach Péter kereszténydemokrata frakcióvezető azt kérdezte, hogy várható-e a nyugdíjrendszert illetően olyan jogszabály-módosítás, amely lehetővé tenné a kiemelkedően hosszú jogosultsági idővel rendelkező munkavállalók nyugdíjba vonulását a rájuk vonatkozó nyugdíjkorhatár betöltése előtt. Balog szerint a társadalombiztosítási nyugellátást érintő tavaly év végi módosítások célja az volt, hogy az öregségi nyugdíj funkcióját betölteni képes, hosszú távon is fenntartható rendszer jöjjön létre. Öregségi nyugdíj csak a nyugdíjkorhatár betöltésétől állapítható meg, kedvezőbb szabályok megalkotására csak a nők esetében van lehetőség, ami a 40 év jogosultsági idő alapján korhatárra tekintet nélkül igénybe vehető nyugdíj szabályozásában jelenik meg − emlékeztetett a miniszter, hozzátéve, e kedvezménnyel már csaknem 80 ezren éltek.
