BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem változik a korkedvezmény

2012. július 31. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nem lát lehetőséget arra, hogy bővítsék azok körét, akik kedvezményesen, a korhatár betöltése előtt mehetnek nyugdíjba − olvasható a tárcavezető parlament honlapjára felkerült írásbeli válaszában. Harrach Péter kereszténydemokrata frakcióvezető azt kérdezte, hogy várható-e a nyugdíjrendszert illetően olyan jogszabály-módosítás, amely lehetővé tenné a kiemelkedően hosszú jogosultsági idővel rendelkező munkavállalók nyugdíjba vonulását a rájuk vonatkozó nyugdíjkorhatár betöltése előtt. Balog szerint a társadalombiztosítási nyugellátást érintő tavaly év végi módosítások célja az volt, hogy az öregségi nyugdíj funkcióját betölteni képes, hosszú távon is fenntartható rendszer jöjjön létre. Öregségi nyugdíj csak a nyugdíjkorhatár betöltésétől állapítható meg, kedvezőbb szabályok megalkotására csak a nők esetében van lehetőség, ami a 40 év jogosultsági idő alapján korhatárra tekintet nélkül igénybe vehető nyugdíj szabályozásában jelenik meg − emlékeztetett a miniszter, hozzátéve, e kedvezménnyel már csaknem 80 ezren éltek.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet