Összesen 508 millió forinthoz jut 104 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település a Belügyminisztérium (BM) önkormányzati felzárkóztatási keretéből − közölte Simon Miklós térségi országgyűlési képviselő. Nyírbogát kormánypárti polgármestere szerint az erre a célra rendelkezésre álló 3,5 milliárd forintra országosan 1446 hátrányos helyzetű település pályázhatott, végül 887 település támogatásáról döntöttek. A legmagasabb összegre (35 millió forintra) Nyírbátor számíthat. Az elnyert támogatás két célra fordítható, egyrészt az önfenntartó képességet segítő, önkormányzati tulajdonú ingatlanok felújítására és átalakítására, illetve gépbeszerzésre, valamint a közfoglalkoztatást szolgáló, mezőgazdasági célú beszerzésekre. A másik felhasználási lehetőség a közfoglalkoztatás keretében nem tervezett beltéri és kültéri építőanyag-szükségletek biztosítása. A nyírbátori kistérségi társulás közben elindította 250 millió forintos programját, amely mintegy 80 hátrányos helyzetű személy átképzését és munkába állítását hivatott segíteni.
