BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárdos támogatást kapnak a szabolcsi települések

2012. július 30. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 508 millió forinthoz jut 104 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település a Belügyminisztérium (BM) önkormányzati felzárkóztatási keretéből − közölte Simon Miklós térségi országgyűlési képviselő. Nyírbogát kormánypárti polgármestere szerint az erre a célra rendelkezésre álló 3,5 milliárd forintra országosan 1446 hátrányos helyzetű település pályázhatott, végül 887 település támogatásáról döntöttek. A legmagasabb összegre (35 millió forintra) Nyírbátor számíthat. Az elnyert támogatás két célra fordítható, egyrészt az önfenntartó képességet segítő, önkormányzati tulajdonú ingatlanok felújítására és átalakítására, illetve gépbeszerzésre, valamint a közfoglalkoztatást szolgáló, mezőgazdasági célú beszerzésekre. A másik felhasználási lehetőség a közfoglalkoztatás keretében nem tervezett beltéri és kültéri építőanyag-szükségletek biztosítása. A nyírbátori kistérségi társulás közben elindította 250 millió forintos programját, amely mintegy 80 hátrányos helyzetű személy átképzését és munkába állítását hivatott segíteni.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet