A vidéki hotelek inkább a foglaltság javulását, a budapestiek pedig inkább az elérhető árak emelkedését várják az idei év második felében − derül ki a Magyar Hotel Monitor szállodaipari elemző rendszer felméréséből. A hotelek azzal számolnak, hogy az idei második félévben is fennmaradnak a hullámzó folyamatok mind az elérhető árak, mind a foglaltság szempontjából. A budapesti háromcsillagos egységek, részben a diszkontforgalom emelkedése révén, javíthatják eredményeiket a második félévben, a négycsillagosaknál azonban inkább az átlagárak, mintsem a kihasználtság javulását lehet feltételezni. A gyógyszállodák várhatóan javítani tudják kihasználtságukat − írta az MTI. Az egyéni (belföldi és külföldi) üzleti vendégek száma várhatóan emelkedik, belföldön a wellness-turisták számának stagnálását valószínűsítik, a magyar utazók körében a családi utazók és a nyugdíjasok visszaesése várható, míg a beutazó piacon a csoportos üzleti vendégek csökkenésére lehet számítani.
