BUX 139111.47 1,08 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több száz főt épít le a Sanyo Dorogon

2012. július 26. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sanyo napelemeket gyártó dorogi gyárából négyszáz dolgozót küldenek el, a leépítést a munkásoknak már bejelentették − értesült az MTI a közel 1100 főt foglalkoztató üzem több dolgozójától. A létszámcsökkentésről egyeztetés kezdődött az üzemi tanáccsal, az elbocsátások augusztus végén indulnak. A lépés a gyár Solar II-es egységét érinti, ahol a főként Németországba exportált napelemeket gyártják. A napelemmel termelt áram átvételi árának csökkenése magával hozta a kereslet szűkülését, és emiatt csökkentik a termelést − írta az MTI. A Sanyo első magyarországi gyára 1999-ben épült fel a Dorogi Ipari Parkban, ahol légkondicionálókat, mobiltelefon- és kéziszerszám-akkumulátorokat és tölthető elemeket készítettek. Az üzemet később napelemek összeszerelésére állították át, és legutóbb tavaly márciusban bővítették a Solar III-as gyáregységgel, ahol a világ jelenleg leghatékonyabb napelemmodulját szerelik össze, amelynek energiaátalakítási aránya 21,6 százalék. A beruházást az Európai Unió és a magyar költségvetés 900 millió forinttal támogatta.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet