A felsőoktatásban felvehető hallgatók létszámkeretéről szóló határozat visszavonását kérte a kormánytól Szabó Máté ombudsman. Az alapvető jogok biztosának vizsgálatából kiderült, hogy a jogalkotó nem tartotta be a jelenleg hatályos felsőoktatási törvény rendelkezéseit, a létszámkeret előző évhez viszonyított plusz-mínusz 10 százalékos változást engedélyező, illetve korlátozó garanciális szabályát. Utóbbit az ombudsman hivatalának közleménye szerint Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár is elismerte. Orbán Viktor miniszterelnök tegnap úgy nyilatkozott, nem támogatja, hogy a következő évre tolódjon a felsőoktatás átalakítása, a téma pedig a mai kormányülés napirendjére kerül. A szeptemberben induló képzések felvételi ponthatárait tegnap, lapzártánk után hozták nyilvánosságra. Idén a tavalyihoz képest összességében közel ötödével kevesebben felvételiztek, éppen a finanszírozás változtatása miatt. Az oktatási államtitkárság tegnap este azt közölte, véleménye szerint \"nem helytálló az ombudsman kérése\". Az államtitkárság szerint a törvény alapján \"nem kell a létszámkorlátozást alkalmazni, amennyiben a döntéshozatal évében benyújtott jelentkezések számának előző évhez viszonyított változása meghaladja a tíz százalékot\".
