BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliárdos előleghez jutnak a tejtermelők

2012. július 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A súlyos aszály és a tavaszi fagykárok miatt a kormány megteremtette a forrást az egységes területalapú (SAPS), valamint a különleges tejtámogatás előlegének kifizetéséhez − jelentette be Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter. A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal október 16-án kezdi el a 157 milliárd forint kifizetését. A gazdák december 1-jéig a SAPS keretén belül mintegy 150 milliárd, a különleges tejtámogatásból pedig 6,7 milliárd forint előleghez jutnak. Fazekas szerint a szarvasmarha-állomány az elmúlt másfél évben folyamatosan nőtt és mára meghaladta a 700 ezret, a 335 ezres tehénállomány egy év alatt nyolcezerrel gyarapodott. Az ágazat szereplői összefogva készülnek a tejkvótarendszer közelgő megszűnésére, 2015-től nem lesz mennyiségi korlát, ami most még visszafogja az erős tejtermelő országokat.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet