Orbán Viktor miniszterelnök közgazdászokkal, köztük korábbi jegybankelnökökkel egyeztetett tegnap. Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke elmondta, hogy a megbeszélésen az Európai Unió által javasolt bankuniónak a magyar gazdaságra gyakorolt lehetséges hatásairól volt szó. Az egyeztetésen részt vett Járai Zsigmond, Surányi György és Bod Péter Ákos korábbi jegybankelnök, Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PÁSZF) elnöke és Csaba László közgazdász. A megbeszélésen − amelyen részt vett Gottfried Péter miniszterelnöki főtanácsadó is − az Európai Unió által javasolt bankuniónak a magyar gazdaságra gyakorolt lehetséges hatásairól volt szó.
