BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újbuda harmincmilliós telket ajánlott fel a Nem Adom Fel Alapítványnak

2012. július 20. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ünnepélyes keretek között írta alá Újbuda polgármestere és a Nem Adom Fel Alapítvány vezetője azt a szerződést, amely szerint a XI. kerület képviselő-testülete egy 30 millió forint értékű telket adományoz egy fogyatékos embereket és családjaikat támogató önsegítő közösségi otthon építésére. Újbuda képviselő-testülete egyöntetűen szavazott arról, hogy Őrmezőn egy olyan önsegítő közösségi otthon épülhessen, amelyben olyan sérült emberek vagy sérült embereket nevelő családok élnek majd, akik a mindennapok során segíteni tudják egymást a napi szintű élethelyzetek megoldásában. A ház végleges koncepciójának kialakításával és megvalósításával az önkormányzat a Nem Adom Fel Alapítványt bízta meg, amely tavaly kezdte el Óbudán egy szintén sérült embereknek készülő lakóotthon létrehozását. Mindkét intézmény passzívház-technológiával épül, mellyel mind az önkormányzatok, mind az alapítvány a környezettudatosságra és a fenntarthatóságra szeretné irányítani a figyelmet.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet