BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Késik a bírák nyugdíjügyének rendezése

2012. július 20. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár erre a hétre ígérte a törvénymódosítás benyújtását, mégis későbbre halasztotta a kormány a döntést a bírák nyugdíjazása alkotmányellenesnek ítélt rendelkezéseiről − értesült az origo. Az oldal értesülése szerint a szerdai kormányülésen valóban napirendre került a kérdés, Navracsics Tibor vázolta a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) javaslatait, de a kormánytagok végül is abban maradtak, hogy a közszférára is kiterjesztett nyugdíjkényszer ügyével együtt, csak később térnek vissza a kérdésre. A KIM két megoldási tervet tárt szerdán a kormány elé. Az egyik szerint egyszerűen csak kiegészítenék a bírósági törvényt a nyugdíjtörvénynek az öregségi korhatárról szóló részletes rendelkezéseivel, és ezzel semlegesítenék azt az Ab-kifogást, hogy a részletszabályok nem sarkalatos törvényben szerepelnek. A másik elképzelés szerint nemcsak a bírák, hanem a közalkalmazottak és a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvénybe is belevennék a nyugdíjtörvény említett passzusait, és ezzel támadhatatlanná tennék azt is, ha kiterjesztik a nyugdíjkényszert a többi terület dolgozóira.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet